Коротка історія об'єднання



В Україні здавна існує індустрія зі збирання, заготівлі відходів вторинної сировини. 1964 року Постановою Ради Міністрів УРСР цю галузь було реорганізовано. У сфері збору та заготівлі відходів вторинної сировини працювали паралельно дві системи: у містах та селищах міського типу – підприємства Головного управління «Укрглаввторресурси» при Держпостачі України (27 заготівельних та 14 переробних підприємств), у сільській місцевості – обл. (рай) споживспілки Укоопспілки.

Ще до реорганізації вітчизняної економіки ці підприємства забезпечували переробні підприємства необхідною вторинною сировиною.

Після розпаду СРСР всі підприємства заготівельної мережі були приватизовані, а Головне управління «Укрголоввторресурси», згідно з рішенням Конференції засновників, було перетворено на Українське виробничо-екологічне об'єднання із заготівлі та використання вторинних матеріальних ресурсів «Укрвторма».

Сьогодні ця галузь зміцніла та налічує велику кількість суб'єктів підприємницької діяльності, які перебувають у всіх регіонах України, вони мають ліцензію на ведення цієї діяльності, з достатньою потужністю та кваліфікованим персоналом. Саме вони забезпечують сировиною виробництво понад 3% ВВП України та покращують екологію навколишнього середовища.

Українське виробничо-екологічне об'єднання по заготівлі та використанню вторинних матеріальних ресурсів «Укрвторма» є найбільшою структурою у сфері поводження з відходами. До складу об'єднання входить близько 100 спеціалізованих заготівельних та переробних підприємств великого, середнього та малого бізнесу, що розташовані у всіх регіонах України.

Діяльністю спеціалізованих заготівельних підприємств об'єднання є збирання та заготівля відходів вторинної сировини, зокрема, макулатури, вторинних текстильних та полімерних матеріалів, склобою, зношених шин, використаної металевої тари тощо.

Переробні підприємства, що утилізують відходи вторинної сировини, виготовляють картон, туалетний папір, поліетиленові труби, ящики, широкий асортимент виробів із вторинних полімерних матеріалів, вторинний поліетилентерефталат із ПЕТФ-пляшки та ін.

Сьогодні на заготівельних підприємствах об'єднання працює близько 4000 осіб, на переробних – 2500 робітників.

Спеціалізовані заготівельні підприємства оснащені технологічними лініями для переробки відходів вторинної сировини, вантажно-розвантажувальним обладнанням вітчизняного та імпортного виробництва, вантажним транспортом, мають під'їзні шляхи, широку мережу прийомних пунктів та кваліфікований персонал із досвідом багаторічної роботи. У багатьох регіонах України застосовується роздільне збирання твердих побутових відходів.